Lifestyle

MAMO, CZEGO NAJBARDZIEJ CI BRAK?

Zabawa na bujaczce

Kilku godzin nieprzerwanego snu

Późny wieczór, a właściwie to już nawet wczesna noc. Posprzątałaś, poprasowałaś, ugotowałaś obiad na następny dzień, położyłaś dzieciaki spać, ufff….. Szybki prysznic i do łóżka!
Chciałabyś jeszcze chwilę pobaraszkować z tym gościem, który chrapie obok, ale jakaś niewidzialna dłoń wyłącza ci zasilanie, i nawet nie wiesz kiedy – zasypiasz.

– Mamooooo!!! Piiiić!
– Mamoooooo!!! Przykryj mnie!
– Mamoooooo!!!!! Przytul, bo miałam zły sen!!!

No to sobie pospałaś… Rano wstajesz potykając się o własne worki pod oczami.

Czasu tylko dla siebie

Dobra. Zawieźć dzieciaki do szkoły. Kupić synkowi klej i włochate druciki na plastykę (gdzie ty dostaniesz te cholerne włochate druciki??? Nawet nie wiesz jak to wygooglować!). Zapisać córeczkę na wizytę do okulisty, koniecznie dziś, jeśli chcesz, żeby załapała się jeszcze na ten rok. Kupić mężowi skarpety. I gacie. Zakupy… i znów to wymyślanie co dziś na obiad, wrrrrrr…co tam jeszcze…
… niemożliwe, że tylko tyle, na pewno o czymś zapomniałaś… O czym ty mogłaś zapomnieć… czy ty przypadkiem nie masz jutro urodzin? To jeszcze tort. I sprzątanie, bo ktoś może wpaść z życzeniami.
Marzysz o bilecie w jedną stronę na bezludną wyspę. Albo przynajmniej o jednym, jedynym, króciuteńkim dniu leżenia do góry brzuchem.

Docenienia

„Czemuś ty taka wiecznie zmęczona? Przecież siedzisz cały dzień w domu!”
Niech mnie ktoś przytuli…

Czasem jest ciężko, czasem czegoś brak, ale jeden uśmiech potrafi wynagrodzić wszystko.

KTO SIĘ CZUBI TEN SIĘ LUBI

Previous Post Next Post

You Might Also Like

2 Comments

  • Reply Alena 19 maja 2016 at 13:05

    haha no właśnie! Przecież jak mozna zmęczyć się w domu!

  • Reply Anka Skakanka 25 maja 2016 at 12:56

    Jakie to prawdziwe… chyba właśnie najgorszy jest ten brak snu, człowiek potem cały czas nerwowy chodzi i sfrustrowany. A przecież dobra mama to szczęśliwa mama, więc chyba warto o siebie zadbać (jeśli oczywiście jest taka możliwość).

  • Leave a Reply